Tarihçe

Gümrük Müşavirliği ve Hizmetleri Faaliyeti

1962 yılından beri faaliyetini sürdüren şirketimiz Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşlarının fabrika yatırımları ve işletme faaliyetlerine yönelik ithalat ve ihracat işlemlerinin gümrükleme ve müşavirlik işlemlerini yürütmüştür. Gerçekleştirmiş olduğu fabrika yatırımlarından başlıcaları şöyle sıralanabilir; Oyak Renault, Koç grubu şirketlerinden Tofaş , Mako , Döktaş , Türk Demirdöküm , Maret , Akkök grubu şirketlerinden Aksa, Ak-Al, Ak-Kim, Ak Enerji, Aktops ve Asil Çelik.

Ana faaliyet konusu gümrük müşavirliği olan grup şirketimiz 30 yılı aşan bir süredir Türkiyenin önde gelen gruplarından Koç grubu ve Ak-kök grubuna bağlı sanayi kuruluşları ve Asil Çelik'e hizmet vermektedir. Türkiye'nin her yerinde firmalara kaliteli, doğru ve güvenilir bilgi ve hizmeti verebilecek altyapıya sahip olan şirketimiz, A ve B sınıfı gümrük müşavirliği belgesine sahip çok sayıda uzman kadrosu ve tecrübeli operasyon ve idari kadrosu ile İSTANBUL merkez olmak üzere Bursa merkez ve Gemlik bürolarında hizmet vermektedir.

Nakliye Hizmetleri Faaliyeti

1975 yılından itibaren gümrük müşavirliği faaliyetlerine ağırlık vermek üzere faaliyete geçen grubumuz ilerleyen yıllarda 250 araçla yürütmüş olduğu uluslararası nakliye hizmetini, nakliye sektörünün verimli olmaması sebebiyle 2002 yılında sonlandırma kararı almıştır.

Turizm Hizmetleri Faaliyeti

Grubumuz gümrük müşavirliği ve nakliye hizmetlerinin yanında Türkiyenin gelecek yıllarda dünyanın önde gelen turizm merkezlerinden biri olacağı düşüncesiyle 1990 yılında Muğla, Sarıgermede 5 yıldızlı, 2000 yılında da Bursa Uludağda 3 yıldızlı otellerini tamamlayıp ülke ekonomisine kazandırmıştır.

Diğer Faaliyetleri

Grubumuz yukarıda yazılı faaliyetlerine tedarik amaçlı destek vermek amacıyla otomotiv ve inşaat sektöründe de faaliyette bulunmuştur.